Неизвестни факти за отглеждане на лозя

За подложка се използва обикновено пръчка, която е засадена преди две години.

След покарването на пъпките в почвата се увеличава опасността от оронването им, а евентуалните валежи през този период предизвикват масовото им загниване. Тези повреди засягат предимно главните пъпки, които се развиват по-рано и са най-родовити.

За целта първо трябва да се знаят няколко важни закономерности.

Примерите и информацията в тази статия или секция се ограничават само до България, а не представят общовалидното световно понятие.

Видео указания за работа с новата географска карта в СЕУ

). Съществува тенденция на замяна на плужната оран с разрохкване. Могат да се използват култиватори за слято култивиране с двустранни стреловидни лемежи или с плоскорезни лемежи. При това се избягва образуването на буци, деформирането на почвената повърхност, намалява се ширината на защитната зона, снижава се разхода на гориво, почвата са предпазва от ерозия.

Когато искаме да облагородим съществуващо насаждение със зрели резници, тогава също можем да избираме между няколко начина. Най-известният е на пълен разцеп.

Казус: Когато подложката и калемът са с различна дебелина, което обикновено се случва при стари, измръзнали лози, се постъпва по друг начин.

Няма коментари. Бъдете първия с коментар по темата. Остави коментар: Име:

През втората и третата година те се торят само с азотни торове, за да се осигури бърз растеж и да се ускори формирането на високостъблени лози, които бързо встъпват в плододаване.

, с които развитието на плевелите се потиска максимално.

Полезни статии Карта на сайта лозя За реклама Последвайте ни

Могат да се правят с култиватор за лозя с двустранни стреловидни лемежи.

Само по този начин ще бъде възможно да се получат лози с голям брой плодни летораси, които не са прекалено сгъстени.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Неизвестни факти за отглеждане на лозя”

Leave a Reply

Gravatar